Jak wybrać ciekawe książki dla młodzieży?

Rodzice wybierając prezent dla swoich dzieci bardzo często zastanawiają się, jakie są ciekawe książki dla młodzieży (http://www.taniaksiazka.pl/t/ksiazki-na-nagrody-szkolne). Należy zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór książki jest zdecydowanie trudniejszym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na jakie pozycje koniecznie trzeba zwracać uwagę?

Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi

Warto wiedzieć, że cała seria „Felix, Net i Nika” nie tylko jest w stanie rozbawić czytelników, ale również promuje bardzo pozytywne wartości w sposób, który jest w stanie przyswoić praktycznie każde dziecko. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to dynamiczna powieść przygodowa. Autor sprawił, że świat fantastyczny miesza się z rzeczywistym. Omawiana pozycja na pewno spodoba się nastolatkom. Będą oni bowiem mieli możliwość utożsamienia się z zarysowanymi bohaterami wspomnianej książki.

Harry Potter i więzień Azkabanu. Tom 3

Należy mieć świadomość, że wspomniana książka o najbardziej słynnym czarodzieju na świecie zdecydowanie różni się od poprzednich zarówno okładką, jak i wnętrzem. Warto wiedzieć, że czytelnicy po raz pierwszy już na początku tomu zobaczą mapkę Hogwartu oraz okolic. Z kolei początki poszczególnych rozdziałów zostały ozdobione wyjątkowymi gwiazdkami.

Harry Potter i Komnata Tajemnic. Tom 2

Warto wiedzieć, że jest to drugi tom bestsellerowego cyklu w zupełnie nowej okładce, której autorem jest Jonny Duddle. W omawianej książce główny bohater po roku pełnym w rozmaite przygody spędzał niezwykle nudne wakacje u Dursleyów. Harry Potter nie mógł się doczekać powrotu do szkoły. Koniecznie należy zaznaczyć, że sprawy bardzo się skomplikowały. W pewnym momencie odwiedził go bowiem tajemniczy przybysz, a następnie ostrzegł przed powrotem do szkoły. W Szkole Magii i Czarodziejstwa miało bowiem dojść do strasznych wydarzeń. Czytelnicy dowiedzą się, gdzie dokładnie będzie znajdowała się Komnata Tajemnic.

Harry Potter i przeklęte dziecko. Część 1 i 2. Wydanie poszerzone

Jak wiadomo Harry Potter praktycznie nigdy nie miał łatwego życia. W omawianej pozycji główny bohater jest nie tylko niezwykle przepracowanym urzędnikiem Ministerstwa Magii, ale również ojcem trójki dzieci uczęszczających do szkoły i mężem. Ponadto koniecznie trzeba podkreślić, że w momencie, gdy Harry Potter walczył z widmami przeszłości, Albus, czyli jego najmłodszy z synów musiał zmierzyć się z rodzinnym dziedzictwem. Warto wiedzieć, że chłopiec nigdy nie chciał tego przyjąć do wiadomości. Gdy przyszłość zaczynała już przypominać przeszłość, Harry Potter musiał ze swoim synem stawić czoło prawdzie.

Ludzie zdjęcie utworzone przez drobotdean - pl.freepik.com